Наслідки російського удару по Охматдиту (Фото:REUTERS/Oleksandr Ratushniak)
Переможцем конкурсу з ремонту дитячої лікарні Охматдит стала компанія Буд-Технолоджі, яка оцінила роботи в 307 мільйонів гривень. Журналісти Наші Гроші стверджують, що нібито одна з найдорожчих пропозицій.
Оновлено о 19:34. МОЗ звернулося до правоохоронців щодо тендеру на відновлення лікарні Охматдит, заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Зокрема тендер буде перевірено додатково.
Ляшко додав, що договір із компанією ще не підписали. Також в Охматдиті проведуть брифінг спільно з керівництвом лікарні та благодійним фондом, щоб процес відновлення був «абсолютно прозорим».
У матеріалі йдеться, що журналісти проаналізували пропозиції всіх 14 компаній і встановили, що Буд-Технолоджі була третьою за дорожнечею. При цьому інші учасники запропонували виконати роботи дешевше — від 42 до 286 мільйонів гривень.
Учасники конкурсу заявили в коментарі виданню, що до фіналу відібрали фірми ДАК (310 мільйонів гривень) із групи Альтіс Олександра Глімбовського, Буд-технолоджі (307 мільйонів гривень) із групи Sensar запорізького забудовника Марка Марченка та Мега профіт груп (220 мільйонів гривень) Олексія Ломакіна і Юлії Кузьменко.
Зокрема, компанія Мега профіт груп отримала відмову через невідомі підозри щодо її податкових документів, ДАК — через скандальну репутацію Глімбовського. У липні його затримали у справі про корупцію зятя Романа Насірова, коли той керував податковою у 2015−2016 роках.
Журналісти також стверджують, що замовник нібито з невідомих причин проігнорував проблеми пропозиції переможця. Так, Буд-технолоджі вказала «тільки оренду» такої будівельної техніки: автокран Камаз, MAN з маніпулятором і екскаватор JCB. Жоден із цих механізмів не може бути використаний для монтажу фасадів вище другого поверху, йдеться в матеріалі. Також фірма не вказала даних про обладнання для монтажу плитки.
Найбільші статті витрат переможця припали на ремонт фасадних композитних панелей та оздоблення внутрішніх стін НР-панелями. При цьому ціна цих робіт, як порівняти з дешевшими пропозиціями інших учасників конкурсу, завищена вдвічі.
У розслідуванні також ідеться, що компанія Ріола-модуль, яка будувала цей корпус Охматдиту, у своїй пропозиції (179 мільйонів гривень) повідомила, що після удару ракетою вона вже встигла безоплатно виконати ремонт «чистих приміщень« (операційних тощо) . Уже частково замінили конструкції стін і стель та пошкоджений лінолеум. Це вказувало на те, що обсяги ремонту за гроші благодійників можуть бути завищені, зазначають журналісти.
Російський удар по лікарні Охматдит у Києві 8 липня — що відомо
8 липня російські війська під час масованого обстрілу Києва завдали удару по дитячій лікарні Охматдит. Двоє дорослих загинули, одна з них — молода лікарка зі Львова. Пошкоджено 24 відділення. Близько 100 маленьких пацієнтів лікарні евакуювали в інші заклади Києва та області.
СБУ заявила, що РФ прицільно вдарила по Охматдиту ракетою Х-101. Про це свідчать знайдені на місці удару уламки ракет. Також у СБУ заявили, що руйнування лікарні «у жодному разі не могли бути спричинені ЗРК NASAMS», як стверджує російська влада, бойові частини ракет до якої приблизно у 20 разів менш потужні.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що держава відбудує Охматдит. Уряд уже виділив 100 млн грн на ремонтні роботи.
12 липня міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко заявив, що корпус лікарні Охматдит не підлягає відновленню, тому його знесуть.
Того ж дня стало відомо, що в лікарні помер 7-річний Єгор Завадецький, який перебував у комі у відділенні діалізу, куди потрапила російська ракета 8 липня.
Редактор: Євгеній Василенко