• Ср. 19.3.2025

Львівський бізнесмен Ігор Гринкевич, який обкрадав армію, не заплатив 430 млн грн застави, аби вийти з СІЗО

Гроші є, але проблема — в їхній легалізації.

Про це повідомив журналіст-розслідувач Євген Плінський, пише DailyLviv.co

“Всі цікавляться питанням, а чи вийшов затриманий на хабарі ДБР Ігор Гринкевич під заставу у 430 млн грн?  Ні, поки не вийшов.

І питання не в тому, що у родини Гринкевичів немає $12 млн.

Гроші є, адже лише на афері з постачання одягу для ЗСУ за 2023 вони «заробили» $25 млн

Проблема в тому, що ці гроші мають бути легальними, а показати ці $12 млн, які шахрайством були зароблені на ЗСУ, означає добровільно зізнатись в здійсненому схематозі. 

Тож гроші наче є, але водночас і немає”, – пояснив  журналіст.

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва своїм рішенням 30 грудня 2023 року ув’язнив Ігоря Гринкевича з можливістю вийти під заставу у майже 430 млн грн. Львівський бізнесмен попався на спробі дати хабар керівнику слідчого управління Державного бюро розслідувань (ДБР) у розмірі $500 тис., щоб той зняв арешт із майна компаній підприємця.

Фірми Гринкевичів були постачальниками одягу та продуктів для Міністерства оборони України, але контракти виконувались не своєчасно та не в повному обсязі. Мало того, ці ціни були явно завищені, а більша частина коштів пішла “в кишеню” сім’ї підприємців, повідомляє журналіст Євген Плінський.

Компанії родини Гринкевичів виграли тендери Міноборони на загальну суму 3,2 млрд гривень. З них близько 1,5 млрд — це контракти на постачання одягу для Збройних сил України (ЗСУ).

Міноборони обрало дуже підозрілого постачальника палива на 3 млрд грн

Не лише куртки з яйцями: чиновники Міноборони нажилися на зухвалій схемі постачання палива для ЗСУ на 3 млрд грн під час війни

Примітно, що 23 тендери на постачання одягу виграли будівельні фірми сім’ї. Причому “Будівельний Альянс МОНТАЖПРОЕКТ”, “ТРЕЙД ЛАЙНС РІТЕЙЛ” та “Будівельна компанія СІТІГРАД” лише у перші два місяці 2023 року отримали на свої рахунки понад мільярд гривень.

Журналіст стверджує, що речі для армії купувалися у Туреччині. У контрактах було зазначено завищену вартість. 40% від отриманих коштів від Міністерства оборони витрачалися на закупівлю одягу, а решту 60% нібито Гринкевич витрачав на свої потреби. Точніше, на розкішне життя родини. Причому одяг для армії виявився неякісним.

За даними журналіста, Гринкевичі у 2023 році здійснили кілька великих покупок. Це були квартири, будинки та земельні ділянки для всіх членів родини. Не образили також тещу Ігоря Гринкевича, наречену сина Романа та чоловіка дочки Ольги.

Журналіст Євген Плінський перерахував майно, яке купила сім’я у 2023 році після того, як уклала договори з Міноборони України. Крім дорогих прикрас та розкішного відпочинку, Гринкевичі вкладалися і в нерухомість. Причому майже всі придбали нові об’єкти.

Дружина Ігоря Гринкевича Світлана, колишня власниця ТОВ “ТРЕЙД ЛАЙНС РІТЕЙЛ”, у березні придбала мотельний комплекс “Катерина”. Вартість об’єкта не розголошується, але відомо, що він знаходиться на вигідній локації (500 м від стадіону “Арена-Львів”). У середині травня 2023 року Світлана Гринкевич купила дві квартири у столиці площею 51,6 кв. м. та 123,6 кв. м. Вони знаходяться на вулиці Драгомирова. За даними журналіста, вони могли коштувати до 35 млн грн. Ще Світлана восени купила земельну ділянку площею 1,7 га у Львівській області.

Син львівського бізнесмена, 28-річний Роман Гринкевич займає посаду директора ТОВ “Будівельний Альянс МОНТАЖПРОЕКТ” і Благодійного фонду “ХОУП.ЮА” та є власником ТОВ “Електроагротехніки”. У травні 2023 року всього за один день він купив у селищі міського типу (смт) Козин (Київська область) 4 земельні ділянки та великий будинок площею 289 кв. м. Причому вартість останнього вказана 25 млн грн, при тому, що ринкова буде вдвічі більшою, зазначив Плінський.

Не скривдив Ігор Гринкевич і свою тещу, Ірину Федак. У 2023 році у неї з’явилася земельна ділянка площею 2 га у Київській області, три земельні ділянки у Львівській та квартира у місті Лева площею 127,7 кв. м.

Український футболіст Мар’ян Швед, чоловік Ольги Гринкевич, 2023 року став власником квартири у Львові. Площа об’єкта, за даними Плінського, становила 161 кв. м, а вартість – 8 млн грн.

Про великі покупки Ольги Гринкевич, дочки затриманого бізнесмена, немає інформації. Хоча вона вже встигла осоромитися через розкішний відпочинок за кордоном та поїздки в золотому вагоні “Укрзалізниці”.

Майбутня дружина Романа Гринкевича Соня Морозюк також у 2023 році стала багатшою. Вона купила PORSCHE CAYENNE 2015 р. в. та комерційне приміщення у столиці площею 122 кв. м. Вартість останнього оцінюють у 4,6 млн грн. Роман Гринкевич також дарував своїй тоді ще нареченій дорогі прикраси й величезні букети, чим Соня хвалилася перед своїми підписниками. Він також проспонсував рекламу виставки під назвою “Мазня”. Але її нещодавно закрили, пославшись на негативну бурхливу реакцію суспільства.

Журналіст Плінський стверджує, що це ще не повний перелік придбань родини Гринкевичів після того, як вони розпочали співпрацю з Міноборони. Загалом за рік, за його словами, їхнім компаніям вдалося вивести понад 1 млрд грн. Поки що триває розслідування.

Нагадаємо, у гірському селі ЛОВА замовила будівництво Центру безпеки громадян за 33 млн грн, що в півтора раза вище за ринкову ціну. Директором і засновником фірми, яка виграла тендер, є «Будівельний альянс Монтажпроект», сина львівського підприємця Ігоря Гринкевича. Фірма за свою коротку історію неодноразово ставала предметом негативних публікацій в ЗМІ.

Ще один об’єкт, яким займається Ігор Гринкевич, є палац XVIII ст. Скшинських – Чарторийських.  Меморандум про його реставрацію підписали голова ЛОВА Максим Козицький, в.о голови Львівської обласної ради Юрій Холод  та співзасновник БФ “HopeUA” Ігор Гринкевич.

Просто неймовірний рівень мразотства
Знайомтесь, Ігор Гринкевич якого спіймали на спробі дати хабар щоб замʼяти справу із розкраданням коштів в МО.
Це не перша нажива корупціонера на військових та й не тільки.
До цього були історії зі скандальними застройками, із роботою на полігоні «Широкий лан», а останньою краплею стали тендери для будівельних (!) компаній Гринкевича, які повинні були постачати одяг (!!) військовслужбловцям.
Загальна сума трьох угод 1,54 млрд.
Будівельні компанії одяг, звісно, не виробляли, а просто перекуповували з Туреччини і забирали собі 60% грошей.
Окрім цього, всі три компанії мерзотника отримували гроші без конкретного постачання завдяки підробленим актам.
По деяким відкритим контрактах й досі немає постачання.
Натомість майже 1 млрд гривен було витрачено на придбання нерухомості, автівок, лакшері відпочинків.
Син Роман Гринкевич, який є засновником та директором ТОВ «Будівельний Альянс
МОНТАЖПРОЕКТ», придбав в елітному смт. Козин Обухівського р-ну Київської обл., будинок площею у 289 кв.м. за 25 млн. грн. (при ринковій вартості у 50.5 млн. грн).


Окрім будинку, в той же день, Роман придбав 4 земельні ділянки в тому самому Козині
Окрім цього, в 2023 році він активно витрачав кошти, зароблені на військових, на свою наречену Соню Морозюк.


Яка активно співпрацювала з сумнівним фондом сімʼї Гринкевич hope.ua ще з березня 2023 року
Постійні подарунки, недешева ювелірка, квіти по 100к в місяць, поїздка у Венецію під час ПВ, каблучка Графф, вартість якої починається з 7 тис $, реклама на найдорожчіх екранах, рекламні банери та виставка.


Досі достеменно невідомо за які саме кошти Морозюк придбала комерційне приміщення вартістю 250 тис $, при статках в 100 тис $ на рік, які були озвучені нею самою
Але ж є цілком справедливе припущення, що гроші які так старанно і цинічно відмивали на ЗСУ, відмивали і через сучасне мистецтво (в тому числі і через фонд).


І на останок, Світлана Гринкевич і Оля Гринкевич- Швед, власниці однієї із компаній ТОВ “ТРЕЙД ЛАЙНС РІТЕЙЛ” з якою в грудні 2023 року МО підписало договір на постачання харчів на 470 млн. грн. Мати і донька не соромились хизуватись в своїх соц мережах елітними шопінгами, поїздками на Мальдіви 2 рази на рік в дорогі готели, відпочинками в Європі і поїздками на ВІП потязі Укрзалізниці.


Світлана Гринкевич до того ж є викладачкою в Національному університеті «Львівська політехніка» )) До речі, Львівська політехніка як справи?


Ось таке лакшері життя, на грошах які несуть за собою кров наших військових
Загальна сума тендерів, які отримали компанії Гринкевича від МО за 2022-2023, складає 3.2 млрд. грн, просто вдумайтесь в ці цифри і це тільки те, що відомо Сімʼя Гринкевич не в перший раз заробляє на військових але це точно буде востаннє.

Популярна українська художниця, автор муралів, творець мерча для благодійного фонду Сергія Притули, Соня Морозюк у себе на сторінці в Instagram прокоментувала гучний скандал довкола родини свого нареченого Романа Гринкевича.

Його батька, львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, затримали за спробу підкупити одного із керівників Головного слідчого управління ДБР за 500 тисяч доларів.

Через звинувачення Гринкевичів у “відмиванні грошей на ЗСУ” почали з’являтися питання і до самої художниці. Зокрема, натякають, що елітні подарунки, виставки та рекламу у центрі Києва для 25-річної художниці нібито міг проспонсувати її наречений.

Сама Морозюк заявила, що вони з нареченим не обговорювали його роботу та справи, бо “її це не дуже цікавило”.

Проте, за словами художниці, для неї “мораль — вища за стосунки”, і якщо звинувачення на адресу нареченого з приводу викрадених коштів для ЗСУ виявляться правдою, то весілля буде скасовано.

“Для мене мораль вища за стосунки, так. Але й справді вища за брехню, а публікації в ЗМІ можуть виявитися брехнею. Втім, я продовжую розбирати цю ситуацію і формулювати свою точку зору. Якщо звинувачення на адресу Романа, що були вкрадені державні кошти для ЗСУ, виявляться правдою (я не хочу в це вірити) – ми не зможемо бути разом”, – сказала Соня.

Цей пост викликав ще більше хейту на адресу художниці. У коментарях її звинувачують у смерті солдатів ЗСУ.

“Мій брат загинув, тому що відправили на передову тупо без рації, без зв’язку і забули їх поміняти в лютому місяці. І впевнена, він не один. І все через такі огидні тварюки, як ви, що обкрадають армію”.

“А звідки кольє і за які гроші Ваш Рома купив Вам не цікаво? І як за 5 місяців до ладу не знаючи людини приймати подарунки дорогі, «бути не при справах», але сказати йому: “Так”?”

Не власницею готелів у Хорватії єдиною. З’явились деталі “харчової” справи полковника Сил логістики ЗСУ Олександра Козловського про розпил на тендерах Міноборони 170 млн грн.

За даними досудового розслідування, до злочинної групи входили батьки-ФОПи дружини Козловського та низка фірм-монополістів на харчових тендерах Міноборони. Про це пишуть колеги з NashiGroshi.

Згідно домовленості, представники ЗСУ забезпечували НЕпроведення претензійної роботи з боку Міністерства, якщо бізнесмени не постачали в строк продукти для ЗСУ. А ще забезпечували НЕповідомлення правоохоронців при надходженні скарг на неякісні продукти від військових.

А от посадовці фірм-постачальників створювали видимість забезпечення військових комплектами продуктів, хоча частина продуктів так і не була поставлена.

Під час вторгнення низка фірм отримувала гроші від Міноборони, після чого перераховували фірмі дружини Козловського “Еко трейд Україна” (113 млн грн), тестю (56 млн грн) і тещі Козловського (2 млн грн). Загалом вдалось встановити перерахунок 172 млн грн.

Після цього гроші були або зняті з рахунків, або у банкоматах міста Хмельницький. Зокрема 14 млн грн зняла особисто дружиною Козловського.

У 2023 році Козловський придбав Toyota Corolla Cross Hibrid за 1,41 млн грн і зареєстрував її на доньку. За весь період своєї трудової діяльності донька отримала дохід в 378 тисяч грн, тобто власних грошей на авто у неї не було.

У березні 2023 року Козловський ймовірно придбав квартиру у Києві площею 158 квадратів за 5,85 млн грн (оціночна вартість 8,34 млн грн), в якій і проживає. Її оздоблюють меблями, що купують за гроші з банківської картки тестя.

Окрім того, влітку 2023 року Козловський ймовірно придбав 47 земельних ділянок на території Київської, Хмельницької, Вінницької, Черкаської, Житомирської, Полтавської областей. Їхня загальна вартість становить 7,71 млн грн, а права власності зареєстрували на тещу і тестя фігуранта.

Більше того, фігурант навіть хотів купити протезний завод в Хмельницькому на аукціоні Фонду держмайна. Але в останній момент слідчі все зупинили – наклали арешт на завод, щоб його не купили на сумнівні гроші.

Ось так. Хтось скуповує готелі у Хорватії, а хтось земельні ділянки і заводи в України.

Але є одне але. Журналісти пишуть, що обшуки відбулись ще у вересні, а фігурант досі не арештований. Плюс у цій справі немає людей з команди Резнікова, які роздавали ці підряди на харчування військових.

І це ми ще про справу Гринкевича не писали…