Ілюстративне фото: Генштаб описав ситуацію на фронті (Getty Images) Автор: Сергій Пишкін
Ворог активізував власні спецслужби в інформаційному просторі України зі залученням так званих “експертів”, пропагандистів й блогерів, які поширюють антиукраїнський контент.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал Служби безпеки України (СБУ).
Серед поширюваних ворогом тез:
- відпрацювання кремлівських наративів про війну в Україні;
- акценти, спрямовані на порушення територіальної цілісності та суверенітету нашої держави;
- інформкампанії проти військово-політичного керівництва України;
- тези про “втрату суб’єктності” під час переговорів на міжнародній арені;
- розповсюдження занепадницьких настроїв;
“Вкиди та обговорення цих наративів всередині нашої держави є частиною російської стратегії. А спроби ворога спрямовані на розхитування суспільно-політичної ситуації в Україні, зниження рівня міжнародної підтримки, створення ілюзії протестних настроїв і спотворення даних про ситуацію на фронті”, – додає СБУ.
Кримінальні справи
Згідно з даними СБУ, від початку повномасштабної війни у рамках протидії інформаційній агресії Росії було відкрито майже 2,5 тисячі кримінальних проваджень щодо інтернет-агітаторів. На даний час законної сили набрали вже понад 800 вироків суду.
У тому ж числі було оголошено підозру 62 пропагандистам й медійникам, серед яких 16 підозр стосується державної зради.
Російська пропаганда
Російська пропаганда під час повномасштабної війни проти України використовує дезінформацію, фейкові новини та маніпуляцію, щоб виправдати агресію і дискредитувати український спротив. Основні наративи включають заперечення воєнних злочинів й створення образу Заходу як ворога.
Пропаганда активно поширюється через телебачення, соцмережі та анонімні Telegram-канали, використовуючи ботів і тролів. Особлива увага приділяється міжнародній аудиторії — через проросійських політиків та медіа намагаються впливати на громадську думку в Європі та США.
СБУ нещодавно оголосила про підозру російському актору-пропагандисту Івану Охлобистіну.
.