Фото: Міноборони розповіло про Управління космічної політики (Getty Images) Автор: Ірина Гайдук
У березні в Україні створили Управління космічної політики. Тепер стало відомо, хто увійде до складу нової структури та чим вона займатиметься.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міністерство оборони України.
За словами Міноборони, у сучасній війні розвиток космічних спроможностей став критично важливим. Саме тому багато країн створюють окремі космічні командування або сили. Тому і в Україні з’явилося своє Управління космічної політики.
Нова структура необхідна Україні, щоб закрити три основні потреби у космосі – у супутниковому зв’язку, розвідці та ранньому попередженню про ракетну небезпеку. Адже супутниковий зв’язок – одна з найважливіших потреб сучасного війська. Розвідка – основа ефективного планування операцій. А оперативне виявлення пусків ракет критично важливе для роботи систем ППО та збереження життів українців.
Що таке Управління космічної політики
“Управління космічної політики у сфері оборони – це центр компетенцій, який забезпечить узгодженість зусиль у сфері військового космосу та стане майданчиком взаємодії з усіма учасниками космічної екосистеми”, – розповіли в міністерстві.
Його учасниками будуть:
- органи військового управління сил безпеки та оборони;
- Державне космічне агентство України;
- державні установи, дотичні до сфери космічної діяльності;
- країни-партнери – через спільні програми та обмін даними;
- підприємства, які розробляють інноваційні технології, супутникові системи, надають послуги з космічного моніторингу;
- університети, дослідницькі центри та лабораторії, які працюють над створенням нових рішень у космічній галузі.
Чим займатиметься Управління космічної політики
Управління працюватиме за трьома основними напрямками, говорять у Міноборони.
По-перше, воно удосконалюватиме нормативно-правову базу та розроблятиме документи для розвитку космічних спроможностей війська.
Другим напрямком роботи відомства буде технологічна експертиза. Управління співпрацюватиме з науковими установами, центрами та розробниками – шукатиме перспективні технології, фахівців для інтеграції в оборону.
Також управління налагоджуватиме партнерства з міжнародними урядовими та комерційними структурами, укладатиме контракти на постачання технологій і даних.
Скільки людей працюватиме та як фінансуватимуть Управління
Наразі команда Управління майже сформована й налічуватиме близько 20 фахівців із глибокою спеціалізацією та практичним досвідом, говорять у Міноборони. До її складу увійдуть військові юристи, експерти у таких галузях, як супутниковий зв’язок, дистанційне зондування Землі, навігація, та спеціалісти, відповідальні за взаємодію з постачальниками оборонного сектору.
Фінансування Управління космічної політики відбуватиметься в межах наявного бюджету Міноборони шляхом перерозподілу ресурсів.
.