Олексій Тарасов, Святослав Літинський, Андрій Садовий, Тарас Кицмей (Фото:Роман Балук)
У червні стартувала серія зустрічей-дискусій, які команда Radio NV запланувала в цьому році, щоб дізнатися чим живуть та до чого готуються великі міста України. Редакція планує відвідати Львів, Дніпро, Одесу та Харків. Головна мета — у кожному місті сформувати ком’юніті однодумців, щоб разом цивілізовано лобіювати інтереси регіону у центральній владі за допомогою ресурсів Radio NV.
Перша зустріч відбулась 13 червня у Львові, де редакція Radio NV разом з громадою міста обговорили, чим живуть та до чого готуються місцева влада, бізнес та громадські організації.
Спікерами стали:
- Андрій Садовий, політик, громадський діяч, голова Львівської міської громади;
- Святослав Літинський, громадський діяч, активіст, волонтер;
- Тарас Кицмей, підприємець, науковець, громадський діяч, президент SoftServe.
Модерував дискусію головний редактор Radio NV Олексій Тарасов.
Цей проєкт реалізується завдяки програмі Український фонд швидкого реагування, що втілює IREX за підтримки Державного департаменту США. Вміст є виключною відповідальністю громадської організації Зе Нью Войс оф Юкрейн і не обов’язково відображає погляди IREX та Державного департаменту США.
https://www.youtube.com/watch?v=kV4cB5qerJk
Якщо коротко, то ось, що турбує львів’ян у 2024 році:
- залучення кредитів і грантів на інфраструктурні проєкти та контроль за ними;
- системне комплексне повернення міжнародних інвесторів у місто;
- як бізнесу конкурувати та дружити одночасно;
- відключення електроенергії в осінньо-зимовий період;
- стан та облаштування укриттів та брак кадрів у ЖКХ;
- зловживання влади та корупційні схеми з громадськими земельними ділянками та приміщеннями;
- розвиток інфраструктурних та культурних проєктів для людей з інвалідністю.
Як Львів змінився? Що саме зараз він потребує? Якими є проблеми міста?

Андрій Садовий, голова Львівської міської громади
Я б не говорив, що це проблеми, це виклики. Тому що російська інвазія на початку 2022 року змінила наші життя назавжди. Змінилася структура населення міста. Маємо 15 тис. переселенців у місті, 30 тис. львів’ян на війні й ми матимемо набагато більше ветеранів. Плюс Львів став великим гуманітарним хабом.
У Львові завжди бракувало розуміння сходу і півдня, зараз у нас живуть багато людей з Донецька, Луганську, Харкова, Запоріжжя. Це тільки позитив для нас.
Я великий оптиміст, я вірю, що ми переможемо, що ми зробимо все, що запланували. Головне не боятися, мати амбітні сили, і «лупати цю скалу».

Святослав Літинський, громадський діяч, волонтер
Скільки місто виплачує за відсотками кредитів? Я знайти цього не зміг, відкритих даних немає. Наразі ми як місто маємо зобов’язання по кредитах понад 6 млрд грн. Деякі кредити ми використали ефективно, деякі кредити ми використали дуже неефективно. І зокрема через те, що немає чесної розмови з громадянами.
Під час вийни є дуже актуальним дивитися за нашими грошима і ефективно їх використовувати. Якщо ми будемо дуже ефективно їх використовувати — а ми мусимо це робити — і грошей буде більше на підтримку держави та армії.

Тарас Кицмей, підприємець, президент SoftServe
Львів став свого роду хабом з переміщення людей. Львів постійно приймав людей, люди люблять сюди приїжджати, багато хто рухався далі, багато хто повернувся.
Львівська культура вона досить сприятлива. У нас перемагає культура win-win, я це дуже відчуваю. Львів задає тон, як вміти разом конкурувати й водночас дружити.



